Zalety i zastosowanie sufitów napinanych

Sufity napinane

Sufit napinany jest rodzajem elastycznego rozwiązania dla każdego przedsiębiorcy oraz osoby prywatnej. Pozwala dodać przestrzeni ciekawego designu i sprawia, że stare pomieszczenia nabierają nowego, niecodziennego kształtu.

Dlaczego warto go mieć?

Największą zaletą, jaką cieszą się sufity napinane jest dziesięcioletnia gwarancja jakości. Po zamontowaniu przez wiele lat zachowują swoją barwę oraz odpowiednią strukturę. Posiadają też certyfikaty bezpieczeństwa, które wykluczają ich opadnięcie, czy zmianę kształtu. Sufity napinane nie obciążają stropu oraz dachu, dzięki czemu nie stanowią najmniejszego zagrożenia dla ludzi. Doskonale nadają się do mieszkań w bloku, ponieważ dzięki odpowiedniej konstrukcji chronią pomieszczenia przed zalaniem wodą. W przypadku nasiąknięcia wchłaniają wilgoć i rozciągają się, a gdy wyschną, wracają do dawnego kształtu. Dużą zaletą ich zaletą jest fakt, że montaż produktów nie wymaga szczególnego przygotowania. Jest zupełnie nieinwazyjny i nie zmusza gospodarza do zabezpieczania sprzętów, czy też wynoszenia ich na zewnątrz. Miejsce pracy pozostaje czyste i schludne.

Tu na pewno się sprawdzi!

Sufit napinany zamontujesz w każdym miejscu, ale szczególnie polecane są do zamkniętych pomieszczeń. Są montowane również na zewnątrz, ale wymagają wtedy odpowiedniego zabezpieczenia. Produkt idealnie nadaje się do kreatywnych wnętrz, ponieważ może przybrać niepowtarzalny kształt. Pozwala na formowanie pod stropem ciekawych brył, odchyleń i kształtów. W przypadku klasycznego montażu materiał jest perfekcyjnie równy. Odnajdzie się zarówno w stylowych, klasycznych pomieszczeniach, jak i ciekawych, nowoczesnych projektach. Dzięki odpowiedniemu napięciu wygląda profesjonalnie i elegancko. Odchodzi problem nierównego stropu oraz wykwitów na suficie, które zdarzają się w starych kamienicach. Ciekawą formą sufitu jest jego lustrzana wersja, która idealnie nadaje się do kreatywnych wnętrz, jak i tradycyjnych przestrzeni. Doskonale sprawdza się w przypadku wysokich pomieszczeń, ponieważ odcina zbędną powierzchnię, zmieniając lokum na bardziej przytulne.

Sztuka pod stropem

Sufity napinane mogą mieć różne, często niecodzienne nadruki. Istnieje możliwość, by nanieść na nie własny wzór lub kupić już istniejący. Dzięki interesującym obrazom pod stropem, pomieszczenie staje się oryginalne i interesujące. Z rozwiązania, jakim jest sufit napinany, bardzo często korzystają firmy, które decydują się na zastosowanie designerskich aranżacji. Umieszczone obrazy często mają relaksacyjne właściwości. Chmury, drzewa, przyroda, czy plaża budzą w oglądających pozytywne uczucia i sprawiają, że firma zyskuje opinie przyjaznej ludziom.

Inne pozytywy

Sufit napinany ma wiele pozytywnych aspektów. Jest łatwy w montażu i nie ulega zabrudzeniom. Dodatkowo kupując produkt, wspieramy środowisko naturalne, ponieważ w stu procentach podlega recyklingowi. Jest wykonany z materiałów wtórnych i posiada różnorodne atesty budowlane, między innymi A i CE. Znajduje zastosowanie zarówno w aranżacjach komercyjnych, jak i prywatnych.