Być sobą w swoich czterech kątach

Być sobą w swoich czterech kątach

Mieszkanie w kawalerce to wiele zalet, o których mówią ci, którzy takiego stylu życia spróbowali. W Polsce wciąż najchętniej kupuje się duże mieszkania, które następnie trzeba spłacać nie tyle latami, co dekadami. Tymczasem wynajem kawalerki o niewielkiej powierzchni to mniejszy koszt, a do tego niesamowita szansa. Na co? Na bycie kimkolwiek się tylko zapragnie. W zaciszu własnego, niedzielonego z nikim mieszkania, można chodzić bez ubrania, robić co się chce, bez konieczności zastanawiania się, czy współlokatorom to się będzie podobało. Można śpiewać, tańczyć, biegać w zielonej maseczce na ścianie.

Jednocześnie zalety mieszkania w kawalerce obejmują również brak śpiewających, tańczących, zdecydowanie zbyt głośnych współlokatorów. Poza tym w takim samodzielnie wynajmowanym mieszkaniu jest się naprawdę sobą. Można mieć gorszy nastrój, zamknąć drzwi, wyłączyć telefon i zwyczajnie to przespać. Jednak posiadacze kawalerki w Katowicach mają również możliwość organizowania przyjęć dla znajomych. Nie trzeba pytać innych domowników. Decyzję podejmuje się samodzielnie. Także tę w kwestii listy zaproszonych osób.

Trudno nie docenić zatem wartości jaką ma kawalerka w Katowicach. Wiele osób w niewielkich mieszkaniach widzi głównie ograniczenia. Tymczasem to właśnie one dają tak dużo swobody. Można kupić duże mieszkanie, a następnie i tak je wynajmować, by spłacić kolejne raty. Można też postawić na wynajem kawalerki i delektować się życiem na własnych zasadach. Często się mówi, że życie jest krótkie. Zatem zamiast podążać za trendami i znajomymi, zaciągającymi wielotysięczne kredyty, może lepiej dostrzec zalety mieszkania w kawalerce. I postawić na szczęście nie za trzydzieści lat, kiedy będzie można wreszcie spłacić mieszkanie, ale tu i teraz. Niewielkie mieszkanie to przede wszystkim swoboda działania, możliwość bycia w pełni sobą. Czy to nie jest najważniejsze? Czy w tym celu nie lepiej postawić na samodzielny wynajem kawalerki? Trendy się zmieniają, a w Polsce wynajem zyskuje na znaczeniu wzorem zachodnich rozwiązań.