Donald Trump prezydentem USA

Donald Trump, popularny inwestor a także telewizyjny gwiazdor pozbawiony politycznego doświadczenia, zaskakując wielu ludzi wygrał wybory prezydenckie, zostawiając na pokonanym polu byłą sekretarz stanu demokratkę Hillary Clinton.

Strasznie świetny wynik Pana Trumpa to duże zaskoczenie. Wszystkie sondaże w ostatnich dniach sugerowały, że to Hilary jest faworytką wyścigu prezydenckiego. D. Trump wygrał z nią w dużej mierze dzięki poparciu białych facetów a także ewangelików, którzy od początku tworzyli najmocniej zaangażowaną grupę jego zwolenników. To w sporej większości osoby nie posiadający studiów wyższych, jakim słabiej powodzi się w nowoczesnej, globalnej gospodarce. Porażka Clinton daje znać jednak, że prawdopodobnie zagłosowało na nią znacznie mniej dziewczyn niż się spodziewano. Zgodnie z opiniami analityków nagrania z brzydkimi słowami Trumpa o płci pięknej nie wpłynęły na wyborców, jak można było się spodziewać.

O rewelacyjnym rezultacie wyborczym Donalda zadecydowały nieoczekiwane zwycięstwa w kilku sporych stanach wahadłowych, w tym w Pensylwanii.

Wygrana Donalda Trumpa oznacza, że kolejnym prezydentem stanów zjednoczonych po raz pierwszy w historii tego kraju będzie człowiek bez żadnego politycznego doświadczenia. Zdaje się to być dość mocno zastanawiające, de facto w świecie realnym może być to niesamowicie korzystne, ponieważ tego rodzaju człowiek odcięty od złych przyzwyczajeń ma szansę uczynić w kraju jak również w całym świecie sporo opłacalnych zmian.