Odszkodowanie za smog

Od jakiegoś czasu sporo wspomina się o smogu, o jego szkodliwości dla naszego zdrowia, cały czas przedstawia się newsy w internecie odnośnie niego. Jeśli mam być szczery jak się przed nim bronić, możemy np.: pozwać miasto za wybrudzony budynek, szczególnie jego brudną elewację. Co intrygujące, mamy prawo też wymagać oddania opłaty klimatycznej, co potwierdza darmowy przyjazny prawnik.

Jednakowoż w najbardziej istotnej rzeczy jaką jest nasze zdrowie, pozew do sądu nie będzie możliwy z wyjątkowo jasnej racji – wielce ciężko jest wykazać, iż zanieczyszczone powietrze miało negatywny wpływ na stan zdrowia, że powodem określonej choroby jest smog. Tego typu dolegliwość miały możliwość wywołać inne czynniki, na przykład takie jak palenie fajek, dieta, ogólny styl życia. Dlatego też tego typu apelacje nie trafiają do sądów, od strony dowodowej jest to wręcz niemożliwe. Sytuacje tą miałaby szansę zmodyfikować wyłącznie zmiana zasad prawa, a jak każdy rozumie kraj z nieszczęściem smogu po dzień dzisiejszy sobie nie radzi.

Mamy prawo jeszcze spróbować domagać się opieki naszych dóbr prywatnych tego gatunku co sposobność siedzenia na dworze i realizowania treningów, każdodniowy trening biegających regularnie jest niemożebny przez złą jakość powietrza. W takim sprawie walczenie o zadośćuczynienie jest możliwe.

Wydaje się, że po jednym korzystnym zakończeniu rozprawy przez sąd tyczącej się odszkodowania za smog zacznie się cała lawina pozwów tego gatunku.