Zalety sufitu napinanego

Sufity napinane to żadna nowość w architekturze. Warto jednak wiedzieć, że na początku używano je przede wszystkim przy organizacji wnętrza hoteli i sal biznesowych. Na dzień dzisiejszy opisywana technologia jest bardziej powszechna i o wiele bardziej dostępniejsza jeśli chodzi o koszt. Wykorzystanie sufitów napinanych jest prawdę mówiąc rozmaite – mają prawo być wstawiane praktycznie w każdym punkcie, startując od domowej łazienki, a na ogromnych obiektach firmowych kończąc. Powłoka napinana może też spełniać funkcję ekspozycji.

Sufity napinane to bardziej doskonały gatunek niedoskonałych sufitów podwieszanych, z tą dokładnie różnicą, że sufity napinane składają się jedynie z profili mocowanych po obwodzie sufitu pod stropem i membrany, która jest położona między nimi. Zaletą sufitu napinanego w względzie do normalnego sufitu podwieszanego jest w zasadzie zupełna dowolność zaprojektowania. Mamy szansę tworzyć niebywale dużO rozmaitych kształtów: łukowych, owalnych. Połączenie tego z kombinacją kolorystyki i świateł zapewnia nam unikalny efekt. Następną wyższością wymienionych sufitów jest możliwość wyboru mówiąc szczerze jakiegokolwiek koloru a także jego typu: błysk/mat. Sufity napinane bardzo ładnie maskują wszelkie nieładne bruzdy, a takie z błyszczącą powierzchnią (zwane sufitami lustrzanymi) pozwalają optycznie powiększyć nasze mieszkanie. Są to też sufity niezwykle uodpornione na różnego rodzaju zniekszłałcenia, walnięcia.

Montaż sufitu napinanego to czysta sprawa – jest czyściutki i niebywale szybki, ponieważ trwa ledwie kilka godzin (zazwyczaj od 4 do 6 godzin). Cały montaż mamy możliwość przeprowadzić nawet bez przymusu przenoszenia urządzeń oraz sprzętów z naszego mieszkania. Nie stawiajmy jednak na to, że „Polak potrafi” i montaż powłoki napinanej oddajmy profesjonalnej załodze. Przy układania sufitu bardzo istotne jest, aby zabiegać również o jego prawidłowe oświetlenie. Mamy prawo wykorzystać przykładowo paski LED zmienno-kolorowe. Taki sufit z pewnością uczyni nasz pokój nowoczesnym oraz stylowym.

Takiego sufitu się nie maluje, a jego konserwacja polega wyłącznie na delikatnym myciu.