Jak dobrze dbać o włosy!

olejowanie włosów

Fryzura to znak rozpoznawczy dowolnej pani. Dbanie o nie nieraz powoduje kłopoty. Systematycznie wystawiamy je na niekorzystne warunki chociażby systematycznie osyszając suszarką i prostując. Włosy bardzo prosto jest osłabić, znacznie trudniej odbudować.

Mycie włosów

Poważnie uszkodzone włosy wymagają zwykle długotrwałych kuracji, które częstokroć są także kosztowne. Podstawą pielęgnacji jest umycie włosów. Powinniśmy brać szampony naturalne, pozbawione parabenów a także, takie przystosowane do naszego typu włosów. Co znaczące, przed umyciem należy też nie zapomnieć o solidnym rozczesaniu włosów. Włosy powinno się traktować w wyjątkowo subtelny sposób.

zdrowe włosy

Odżywianie

Kolejnym szczeblem w zwykłej pielęgnacji włosów winno być ich odżywianie. Podstawowe produkty, które kupimy w sklepie to produkty do zmywania a także bez spłukiwania. Dla włosów cienkich dużo odpowiedniejszym wyborem będą produkty, jakie po zastosowaniu trzeba spłukać. Maskę, podobnie jak szampon należy dostosować do rodzaju włosów, aby zbytnio ich nie obciążała.

Regeneracja

Istnieje bardzo dużo sposobów odbudowy włosów. Jednym z nich jest stosowanie różnego typu olejków. Coraz bardziej popularnym staje się czarny olejek rycynowy tropic isle living, który ma korzystniejsze właściwości od standardowego olejku. Przy kuracji olejkami należy w szczególności pamiętać o regularności, dzięki której możemy osiągnąć pożądane .

Więcej informacji dotyczących olejku rycynowego znajdziesz tutaj – https://pl.wikipedia.org/wiki/Olej_rycynowy