Pranie – praktyczny poradnik

pralnia

Pranie choć zdaje się być pracą potwornie prostą, wielu ludziom może stwarzać duży kłopot. Pionierskie sprzęty piorące posiadają programy przedstawione w bardzo jasny sposób, ale, co jeśli nasza pralka nie ma tych ulepszeń? Oto trochę sugestii, jakie warto wziąć pod uwagę!

1. Posortowanie odzieży

kolorowe pranieIstotne, żeby nie upychać wszystkich ciuchów na raz do pralki. Segregujemy ciuchy po kolorach jak też materiałach, z których są wyprodukowane. Jeżeli chodzi o barwy to pranie warto podzielić na jasne, czarne jak również wielokolorowe. Odpowiednia selekcja kolorów umożliwi stronienie od pofarbowania ciuchów. Nie wszystkie materiały lubi taką samą temperaturę. Najlepiej studiować metki, jaka temperatura prania jest rekomendowana przez producenta. W odmiennej temperaturze będziemy prali jeans, wełnę czy satynę.

2. Sprawdzaj metki!

Jak już wcześniej pisaliśmy warto zerknąc na wskazówki tyczące się prania zawarte na . Dzięki nim będziemy wiedzieli nie wyłącznie, jaka jest najlepsza temperatura prania, lecz również czy w ogóle możemy prać oraz prasować.

3. Temperatura wody

Nie bez znaczenia jest wybór odpowiedniej temperatury. Delikatne tkaniny pierzemy w małych temperaturach. Ciężkie plamy w wysokich. Także czarne ubrania opłaca się prać w niższych temperaturach, dzięki temu nie stracą tak szybko swojego koloru.

4. Wybór substancji do prania

Czarne, białe albo kolorowe? W zależności od tego, jakie będzisz robić pranie, dobierz odpowiedni preparat. Dostępnych jest dużo opcji – proszki, kapsułki oraz płyny. Pamiętaj, aby preparat był dostosowany do koloru prania! Dodatkowo należy również użyć płynu do płukania, jaki nada ciuchom intensywny zapach. Możesz również dorzucić do prania specjalistyczne chusteczki, które mają za zadanie wychwycić pigmenty, jakie ewentualnie mogły by zafarbować inne ubrania.

5. Włączamy pralkę

Posortowane ubrania trzeba umieścić w bębnie pralki, dołożyć preparaty do prania, ustawić właściwy program, zamknąć drzwiczki od pralki a następnie ją włączyć. Prawda, iż niezwykle proste?