Dlaczego warto wprowadzić się na Śląsk?

śląsk - rynek nieruchomości

Rozmyślasz nad kupnem nieruchomości na śląsku? Twoją pierwszą myślą były z pewnością Katowice – centrum całego śląska. Katowice to na pewno idealna lokalizacja do wprowadzenia się. Wypada jednak rozpatrzyć też inne miasta. Prawie wszystkie miasta są świetnie skomunikowane, dzięki czemu masz sposobność nabyć dom po lepszej cenie aniżeli w samych Katowicach. Do wyboru jest całkiem dużo dobrych lokalizacji. W naszym tekście przyjrzymy się kilku z nich.

Będzin

Będzin to miasto w niedalekiej odległości od Katowic, które gwarantuje sporo atrakcji swoim mieszkańcom. Wśród atrakcji, na jakie szczególnie warto zwrócić uwagę trzeba wymienić:
– miejskie mury obronne z XIV wieku
– gmach Starostwa Będzińskiego
– grodzisko wczesnośredniowieczne na Górze św. Doroty
– zespół zabudowy Kopalni Węgla Kamiennego „Grodziec”.
Miasto jest podzielone oficjalnie na osiem rejonów: Grodziec, Gzichów, Ksawer, Łagisza, Małobądz, Śródmieście jak również Warpie. Ceny mieszkań w tych dzielnicach są sporo niższe niżeli w innych miastach na Śląsku, jak Katowice czy Dąbrowa Górnicza. Jeśli chciałbyś zobaczyć oferty domów jak też mieszkań na sprzedaż albo wynajem wejdź na stronę agencji nieruchomości REMAX Gold.

Sosnowiec

Ceny wynajęcia, jak też sprzedaży lokali w Sosnowcu są niższe aniżeli przeciętna cena dla całego regionu. Jest to jeden z motywów, dla jakich kwatery cieszą się w tym obszarze tak wielkim zainteresowaniem.
Zabytki a także ośrodki turystyczne, na które należy zwrócić uwagę:
– Zamek Sielecki w Sosnowcu Sielcu
– Dwór Mieroszewskich w Sosnowcu Zagórzu
– Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu
– Kościół pw. św. Joachima w Sosnowcu Zagórzu
– Pomnik „Kobietom Walczącym w Szeregach Armii Krajowej” Sosnowiec.
Zapraszamy do zaznajomienia się z ofertami nieruchomości w Sosnowcu na stronie biura RE/MAX Gold.

Ruda Śląska

Miasto Ruda Śląska jest położone na Wyżynie Śląskiej pośrodku Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Ma długą historię, jaka wpłynęła na obecny wygląd miasta. Miasto ma do zaoferowania sporo ciekawych zabytków w tym między innymi:
– Młyn nad rzeką Kłodnicą
– Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes (1806)
– Wieża wyciągowa szybu „Andrzej” (lata 70. XIX w.)
Pod względem kultury jesteśmy w stanie również znaleźć atrakcyjne propozycje w tym. między innymi Centrum Handlowe Plaza, Muzeum Szkolne w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Kochłowicach im. Pelagii Kwapulińskiej oraz Klub muzyczny „Stacja Młotkownia”. Ruda Śląska to kolejne miasto z dobrymi cenami lokali mieszklanych, w jakich opłaca się rozpatrzyć zakupienie nieruchomości. Oprócz mieszkań w starym budownictwie można tutaj znaleźć też ciekawe oferty na nowych osiedlach. By sprawdzić, aktualne oferty sprzedaży jak również najmu w Rudzie Śląskiej odwiedź agencję RE/MAX Gold – remax-gold.pl/nieruchomosci/ruda-slaska