Mieszkaj stylowo

Jeśli kiedykolwiek byliście w terenach skandynawskich, świetnie zdajecie sobie sprawę, jaki występuje tam mikroklimat. Jest zimny dodatkowo przejmujący. Jednakże wnętrza urządzone w trendzie nordyckim, w ogóle nie oddają panującego tam lodowatego klimatu. Wprost odwrotnie. Mieszkania, w których dominuje tenże styl są ciepłe również słoneczne. Dostosowane dodatki nadają lokum nastrojowy design. Stąd też coraz więcej jednostek decyduję się, aby urządzić swoje lokum akurat w tym stylu. Które meble, a ponadto elementy lokum powinniśmy wybrać, ażeby zaaranżować nasz dom w stylu skandynawskim?

Miejsce w stylu skandynawskim

Moda na kierunek skandynawski zaszła właściwie już do większości kącików globu. W Polsce również cieszy się narastającą wziętością. W stylu skandynawskim górują przede wszystkim jasne barwy. Stropy i ściany powinny być w kolorycie śnieżniej bieli. Odnośnie mebli, naszym wyborem powinny paść w szczególności te stworzone z drzewa w jasnym odcieniu. Co do dodatków, które chcemy ulokować w naszym pomieszczeniu, właściwie zdecydować się na ogromną ilość poduszek, kap czy pledów. Również sympatycznie postrzegane będą dywany, które nadadzą ciepła miejscom. To, co odznacza ten trend na tle innych, to jego praktyczność, naturalność i wygoda. Unikajmy sztucznych surowców. Mieszkanie po nordycku charakteryzuje się wyrazistymi kształtami także kolorami. Wybrane przez nas składniki wystroju mieszkania mogą być różnokolorowe. Idealnie gdyby były w odcieniach bladych. By nadać mieszkaniu jeszcze bardziej indywidualny charakter, możemy na ścianach namalować czarno-białe grafiki. Nie ma dodatkowo przeciwskazań, żeby umiejscowić w niewielu miejscach nasze bliskie wersety.

Komfort również wygoda

Trend nordycki charakteryzuje się zwłaszcza minimalizmem. Nie starajmy się umieszczać w naszym mieszkaniu mnóstwa akcesoriów. Wyselekcjonowane przez nas rzeczy powinny być przede wszystkim praktyczne i lekko wyglądające. Mile postrzegane będą także dodatki stworzone z metalu, plastiku, czy szkła. Istotne jest to, że przy faktycznie niskim wkładzie pieniężnym, może zmienić charakter naszego wnętrza i radować się nowoczesnym mieszkaniem.