Niezbędny element garderoby

Autonomicznie od tego, w których butach funkcjonujemy na co dzień, u każdego spośród nas w garderobie przyuważymy skórzane buty. Wyśmienicie się przedstawiają, pozwalają na przepuszczanie powietrza i co najważniejsze, są znacznie mocniejsze niż obuwie zrobione ze sztucznych budulców. Nic więc nadzwyczajnego, że posiadamy jedną ewentualnie dwie pary butów z tego surowca. Żeby jednak służyły nam długo, trzeba dobrze o nie dbać. W przeciwstawieniu do trzewików zrobionych z innych surowców, te skórzane potrzebują troskliwszej konserwacji.

W jaki sposób dbać o buty skórzane

Na samym wstępie głęboko umyj nawierzchnie trzewika ze wszelakich zabrudzeń przy pomocy wilgotnej ściereczki, bądź również gąbki. Zamiast wody potrafisz ponadto użyć profesjonalną pastę czy również płyn do polerowania pantofli. Wcześniej jednak upewnij się, że wykorzystany przez Ciebie preparat jest przeznaczony do gatunku skóry, z którego wykonane jest obuwie. Pamiętaj ażeby starannie przemyć zarówno wierzch trzewika, jak i zelówkę. Przywiąż dodatkowo uwagę do wszystkich zakamarków, czy przeszyć. Bardzo często akurat w tych miejscach gromadzi się sporo brudu. Po przemyciu, pozostaw je do wyschnięcia. W celu uniknięcia rozdarć również przesuszania skóry butów, idealnie jest zastosować pastę do trzewików. Może to być zarówno pasta wielofunkcyjna bądź fabrykat, jaki jest określony do konserwacji danego typu skóry. Nałóż okazałą powłokę i odczekaj koło 30 minut. Przez ten okres specyfik powinien się wchłonąć. Resztę możesz oczyścić ściereczką, a później wypolerować trzewiki, żeby nadać im blask. Ażeby jeszcze lepiej zaimpregnować skórzane obuwie, mnóstwo osób także czerpie z wosku pszczelego.

Zobacz buty na luxusowi.pl

Naturalne sposoby konserwacji obuwia

W przypadku, kiedy nie mamy pasty do butów, potrafisz użyć naturalne materiały. Skóra z bananów może posłużyć nam do umycia butów zamszowych. Natomiast oliwa z oliwek, bądź olej z orzechów włoskich doskonale natłuszcza płaszczyzny butów skórzanych. Dzięki temu, potrafisz znowu radować się pięknym wyglądem swojego obuwia. Pamiętaj jednakże, aby pantofle skórzane konserwować chociaż raz w tygodniu.