Przedwojenne budownictwo

Wielu postaciom, kamieniczki kojarzą się oryginalnym nastrojem. Szczególnie często są to gmachy, które powstawały w czasie przedwojennym, kiedy to najcenniejsze dla architektów było popisanie się swoim warsztatem. Dlatego też, gdy przejdziemy się ulicami miasteczek, nie odnajdziemy dwóch jednakowych budynków pochodzących z tamtego okresu. Co najwyżej, potrafią one posiadać parę części wspólnych, jednakże nigdy nie będą takie same. To, co jednoczy wszystkie pomieszczenia umieszczone w kamieniczce, to wysokie pomieszczenia, jakie dostarczają nam wspaniałe możliwości kompozycji pomieszczenia. Odkryjemy ponadto wnętrza posiadające wyjątkowo ogromną powierzchnie, którą umiemy właściwie wykorzystać. Wbrew pozorom, nawet niewielkie mieszkanie pozwala nam na ładne urządzenie wnętrza.

Nowoczesny styl w starej kamienicy

Mieszkając w kamienicy, pomyśl nad ukazaniem ceglanej ściany. Dzięki temu wyeksponujesz nie jedynie przedwojenny wygląd, jednak również nadasz pomieszczeniu industrialny styl. Z cegłą będą się świetnie komponować ściany w kolorze śnieżnej bieli. Co do mebli, to do takiego wystroju najlepiej będą pasować meble w jasnych barwach. Aby wyeksponować industrialny styl wnętrza, rozpatrz przymocowanie starych lamp przemysłowych. Nadadzą one lokum nie wyłącznie ciekawego wyglądu, jednak światło uzyskane w ten sposób, nie będzie aż tak ciężkie. Żeby przełamać jasne odcienie ścian oraz mebli, należałoby nabyć leżankę bądź fotele w wyrazistych odcieniach, jak na przykład czerwieni albo zieleni. Na ceglanych ścianach wspaniale będą się prezentować obrazy, lub półki z lekturami w głębszych odcieniach.

CZYTAJ TAKŻE – blog.dpsceilings.com

Spożytkuj dostępną powierzchnię

Wysokie stropy, umieją kojarzyć się większości postaci z przestrzenią, jaką bardzo ciężko jest zagospodarować. Z tego powodu, decydujemy się na zredukowanie wnętrza. Jest to stosowane rozwiązanie. Powoduje, iż pomieszczenie staje się bardziej nastrojowe. Jeżeli mamy mniejsze pomieszczenie, potrafimy jeszcze zdecydować się na zagospodarowanie antresoli. Dzięki temu rozdzielimy przestrzeń na dwa osobne poziomy. Też dzięki temu rozstrzygnięciu uzyskamy miejsce, które umiemy w dowolny sposób urządzić. Mając wyłącznie pojedynczy pokój, umiemy tam umieść nasze pomieszczenie do spania. Jeśli posiadamy dwa, ewentualnie trzy pokoje, może się tam znaleźć kącik do roboty, lub nasza domowa biblioteczka.